Kameraman na svadbu

SVADOBNÉ VIDEO

Svadobný kameraman, kameraman na svadbu

Ak chcete mať KVALITNÚ a MODERNÚ video pamiatku vášho najkrajšieho dňa, tak ste na správnom mieste.

Mojim najpočetnejším točením sú svadby. Každý rok precestujem vďaka svadbám celé Slovensko.
Venujem sa tvorbe moderných svadobných videí a snažím sa, aby moje videá rozprávali skrz emócie, aby po pozretí videa ste si povedali “wow”. Na svadobné video som sa naplno zameral v roku 2017 a od tej doby robím fakt niečo, čo ma nesmierne baví.

MM production, svadobný kameraman, kameraman na svadbu, svadobné video

...Žijeme v dobe, kedy nás filmy sprevádzajú celým životom od rozprávok až po drámy. Váš najobľúbenejší film zatiaľ iba čaká na realizáciu, lebo jeho scenár práve píšete. Áno, v tomto filme budete mať jednu z hlavných úloh práve vy a Vaši najbližší. Preto sa ku tomuto filmu budete radi vracať aj po rokoch a nikdy Vás neomrzí...

MM production - kameraman na svadbu

Prečo MM PRODUCTION?

Profesionálna technika

Nie vždy je základom dobrého videa špičková technika, ale isto je nevyhnutnou súčasťou. Točím na kamery SONY A7Siii, ktoré sa momentálne považujú za najlepšie mirrorless kamery na trhu.

Fantázia a kreativita

Beriem každé ďalšie svadobné video ako novú výzvu. Výzvu, v ktorej môžem naplno využiť svojho kreatívneho ducha. Vždy sa snažím priniesť do vášho videa niečo nové, aby sa odlišovalo od ostatných.

Emócie vo videu

Držím sa toho, aby moje videá rozprávali skrz emócie, aby po pozretí videa ste si povedali "wow". Nakoľko robím to, čo ma nesmierne baví, robím to naplno a s veľkým nadšením.

Priateľský prístup

Snažím sa byť v tento váš veľký deň pomocou a neustále byť na blízku, aby ste ho prežili bez zbytočných stresov - no naopak, robím tak, aby ste o mne ani nevedeli a naplno si užívali svoj veľký deň.

Viackamerové zábery

Točím až na 3 kamery. Takto máte 3 krát viac záberov, viac reakcií, viac emócií. Video takto dostane úplne nový rozmer.

Spokojnosť mladomanželov

Vaša spokojnosť a profesionálny výsledok sú pre mňa vždy na prvom mieste. Zakladám si na zodpovednom prístupe a robím všetko pre to, aby ste ste boli spokojní či už s výsledným dielom, tak aj s celkovým priebehom spolupráce.

Ukážka svadobných videí.

Otázky a odpovede.

Áno, točím svadby po celom Slovensku. Bývam v Detve, takže je to taký ideálny stred Slovenska a je to pomerne blízko na každý smer. Ak je svadba v okolí Detvy do 30 km, tak cestu neplatíte. Ak je však Vaša svadba ďalej ako 30 km, tak sa počítajú náklady na cestu + čas. Takže cestovné je 0,20€/1km.

Svadobný kameraman, kameraman na svadbu

Ako som už spomínal, snažím sa aby naše videá rozprávali skrz emócie. Tomu sa snažím prispôsobiť aj samotné natáčanie – nechať vás samých sebou a točiť lásku, ktorú k sebe cítite. Preferujem moderný, dynamicky strih s hudbou, ktorá sa naozaj do videa hodí. Častokrát sa inšpirujem aj zahraničnou tvorbou, aby videá boli niečim novým, zaujímavým. Som kameraman, ktorý sa primárne venuje svadbám, ale točím aj rôzne iné veľké projekty. To znamená, že sa snažím vyhnúť stereotypu a do každého videa priniesť niečo nové, aby sa práve vaše video odlišovalo od ostatných.

Svadobný kameraman, kameraman na svadbu

Väčšinou natáčam celý svadobný deň, od ranných príprav až po svadobnú hostinu. Som mobilný, aby som sa mohol presúvať medzi jednotlivými lokalitami, stihol sa pripraviť a zachytil tak najzaujímavejšie uhly a emócie. Zvuk nahrávam pomocou audio rekordérov a následne ich synchronizujem v postprodukcii. Držím sa názoru, že vždy treba točiť radšej všetko čo sa odohráva, aby sa nestalo, že sme niečo nenatočili, čo ste vo finálnom videu chceli mať. Pri strihaní videa sa vždy pýtam svadobčanov, či môžem video postrihať podľa môjho osvedčeného postupu, tak aby to nebolo príliš dlhé a nudné, no zároveň aby video nebolo krátke a bez dôležitých momentov. Informujem sa, či tam náhodou nechcú mať úplne celú kázeň, gratulácie, program počas hostiny, čepčenie, vykrúcanku, atď… Počúvam vaše požiadavky a spolu s vami tvorím obsah podľa vašich predstáv.


Svadobný kameraman, kameraman na svadbu

SVADOBNÝ KLIP 
Krátky, približne 4-6 minútový klip, pozostáva z najkrajších a  najdôležitejších záberov z celého svadobného dňa zostrihaný do dvoch, troch pesničiek (podľa môjho alebo Vášho výberu). Klip prechádza podrobnou postprodukciou, dôkladným triedením záberov, následným strihom do hudby a celkovým filmovým colorgradingom.

SVADOBNÝ FILM
Dlhší, približne 60-90 minútový svadobný záznam, ktorý zachytáva všetko dôležité – obsahuje aj všetky príhovory, program, zábavu, sľuby a mnoho ďalšieho, čo v krátkom svadobnom klipe nenájdete. Dĺžka svadobného filmu záleží často od konkrétnej svadby a na spoločnej dohode.

V cenníku je cena uvádzaná len za svadobný film. Je na vás, či z natočeného materiálu chcete zostrihať aj krátky svadobný klip. Klip je za príplatok 100€.

Nie, fotoslužby neposkytujem. Venujem sa len čisto videu. Najlepšie je si zajednať na svadbu zvlásť kameramana a zvlášť fotografa. V sekcií odporúčam nájdete pár veľmi dobrých fotografov, s ktorými mám už nejaké skúsenosti, majú krásnu tvorbu a dobre sa nám navzájom spolupracuje.

Áno rezervačný poplatok termínu je vo výške 100€. V prípade zrušenia svadby nie je vratný. Je to samostatná služba, kde od momentu prijatia platby odmietam nasledujúce nové dopyty. Ak by ste náhodou potrebovali zmeniť pôvodne dohodnutý termín, rezervačný poplatok je prenosný na nový termín. (V prípade ak mám daný termín voľný). Rezervačný poplatok sa potom odpočíta od finálne sumy. 😊Svadobný kameraman, kameraman na svadbu

Momentálne používam najnovšie 4K kamery značky Sony Alpha- (sony a7siii) – sú to naozaj perfektné kamery, ktoré dokážu veľmi slušne točiť aj za zlých svetelných podmienok. Na stabilizáciu obrazu používam najnovšie stabilizátory Dji-ronin RS2 a Dji-ronim M. Taktiež disponujem vysoko-svetelnými objektívmy značky tamron, sony a sigma. A používam mnoho ďalších technických nástrojov (audio rekordéry, mikrofóny, statívy, koľajnice, svetlá…).

Taktiež aj postprodukcia je rovnako dôležitá časť mojej práce. Všetky svoje videá upravujem v programe Adobe PremierePro a pár animácií robím v programe Adobe After Affects.

Nie, netreba. Z každej svadby cestujem rovno domov, aj keď je svadba 250km ďaleko.

Svadobný kameraman, kameraman na svadbu

Doba dodanie teda záleží od sezóny, ale väčšinou video odovzdávam do 1-2 mesiacov.

Finálne video doručujem v krásnej drevenej krabičke spolu s USB kľúčom.

Každému svadobnému videu sa venujem individuálne a na 100%, aby som dodal maximálne kvalitné video, ktoré bude Vašou spomienkou do konca života. Postprodukcia spočíva z vytriedenia najlepších záberov, následného strihu do hudby a audio podkladov, úpravy farieb a vyladení finálnych detailov.

Svadobný kameraman, kameraman na svadbu

Ponúkam dva svadobné balíčky – CLASSIC a PREMIUM. Rozdiel v týchto balíčkoch je len v tom, že balíček premium obsahuje začiatok kamerovania od 9:00 a balíček classic od 13:00.

Nižšie nájdete rozpísané cenníky. Ceny jednotlivých balíčkov Vám radi pošlem na vyžiadanie.

Svadobný kameraman, kameraman na svadbu

Zopár zaujimavých informácií v číslach

krokov priemerne nachodím za jedno svadobné natáčanie
GB je priemerná veľkosť materiálov z jednej svadby
rozdaných úsmevov počas natáčania 😀
káv pri spracovávaní materiálov


CENNÍK.

Svadobný balík
Classic

???€

Svadobný balík
PREMIUM

???€

  • Ponúkam dva svadobné balíčky – CLASSIC a PREMIUM.  Rozdiel v týchto balíčkoch je len v tom, že balíček premium obsahuje začiatok kamerovania od 9:00 a balíček classic od 13:00.
  • Balíčky sú zostavené podľa najčastejších požiadavok vás, našich klientov. Samozrejme viem každý jeden upraviť tak, aby zodpovedal Vašej predstave. Ozvite sa mi, určite vám vyhoviem – či už ponúkanými balíčkami, alebo spolu vyrobíme vašu TOP kombináciu.
  • Točenie v obidvoch balíčkoch je približne do 1:00-1:30. Vieme sa však dohodnúť, aby som na svadbe ostal dlhšie alebo aby som na svadbu prišiel skôr ako od 9:00.
  • Krátky svadobný klip nie je zahrnutý v balíčku – je osobitne za príplatok 100€.
  • Videozábery z fotenia v iný deň ako svadobnýza príplatok 90€.
  • Prednostné spracovanie videa do 10 dní za príplatok 90€.
5/5
Mirko, nemám slov, nádherne naozaj 😊😍👍 úprimne ďakujeme že budeme mať takúto krásnu spomienku 😊
Keď kvalitný kameraman na svadbu, tak jedine ty.
Kameraman na svadbu
Manželia Nociarovci
5/5
Ďakujeme Vam chalani za prekrásny videoklip,ste veľký profesionali,milí ludia,spravili sme dobre že sme si Vás vybrali.. rezervujeme si Vás na Zlatú svadbu .. Určite sa ešte stretneme..Dakujeme ešte raz.. Radka a Mirko Luptákovci..
Kameraman na svadbu
Manželia Ľuptákovci
5/5
Dnes sme videli naš svadobný klip a sme nadšení Keď sme si vybrali MM production tak sme spravili najlepšie rozhodnutie ake sme mohli pretože chalani su uzasni šikovní mladí ludia ktori maju obrovský talent a kto si ich vyberie nikdy to neolutuje su top 🔝🔝 Kameraman na svadbu MM production - odporúčam všetkými desiatimi.
Kameraman na svadbu
Manželia Benčátovci
5/5
Pozeráme video už asi 60tykrát a je to úplne dokonalé. Všetko ako to pasuje do tej hudby, všetky tie zachytene emócie, vysmiati ľudia, no proste dokonale a nemohol si to spraviť lepšie. Keď si sa rozhodol točiť videa tak si sa rozhodol správne!!a my ti za to ďakujeme. Kameraman na svadbu MM production - odporúčam všetkými desiatimi
Kameraman na svadbu
Manželia Krajíčkovci
5/5

Veľmi pekne ďakujeme, šikovnosť, profesionalita, perfektná spolupráca, excelentné zábery. Išli by sme do toho s MM production opäť ❤️😘❤️!!!

Kameraman na svadbu
Manželia Gajdošovci