SVADOBNÉ VIDEO

Ak chcete mať KVALITNÚ a MODERNÚ video pamiatku vášho najkrajšieho dňa, tak ste na správnom mieste.

Najpočetnejším točením u nás sú svadby. Každý rok precestujeme vďaka svadbám celé Slovensko.
Venujeme sa tvorbe moderných svadobných videí a autenticky zachytávame emócie, ktoré dotvárajú tento veľký deň.  Na svadobné video sme sa naplno zamerali v roku 2017. Neustále sledujeme svetové trendy v svadobnom videu, aby naše videá boli moderné a pútavé, no svoju prácu robíme predovšetkým so srdcom. Preto naše videá rozprávajú
skrz emócie – úsmevy, slzy, iskry v očiach, či pery počas prvého bozku dvoch milujúcich sa mladomanželov. Vieme,  aký je tento deň pre vás dôležitý, preto vám počas neho neprekážame – ba naopak, pomáhame dotvoriť tento váš veľký deň dokonalým Dňom.

 

...Žijeme v dobe, kedy nás filmy sprevádzajú celým životom od rozprávok až po drámy. Váš najobľúbenejší film zatiaľ iba čaká na realizáciu, lebo jeho scenár práve píšete. Áno, v tomto filme budete mať jednu z hlavných úloh práve vy a Vaši najbližší. Preto sa ku tomuto filmu budete radi vracať aj po rokoch a nikdy Vás neomrzí...

MM PRODUCTION - kameraman na svadbu

Prečo práve my?

Profesionálna technika

Nie vždy je základom dobrého videa špičková technika, ale isto je nevyhnutnou súčasťou. Točíme na kamery SONY A7iii, ktoré sú na svadobné videá ako stvorené.

Fantázia a kreativita

Berieme každé ďalšie svadobné video ako novú výzvu. Výzvu, v ktorej môžeme naplno využiť svojho kreatívneho ducha. Vždy sa snažíme priniesť do vášho videa niečo nové, aby sa odlišovalo od ostatných.

Emócie vo videu

Držíme sa toho, aby naše videá rozprávali skrz emócie - môžete vidieť na našich klipoch. Nakoľko robíme to, čo nás baví, robíme to naplno. Do každého videa vkladáme časť nás, nášho srdca.

Sme priateľskí

Snažíme sa byť v tento váš veľký deň pomocou a neustále byť na blízku, aby ste ho prežili bez zbytočných stresov - no naopak, robíme tak, aby ste o nás ani nevedeli a naplno si užívali svoj veľký deň.

Viackamerové zábery

Vždy točíme dvaja. Takto máte o 100% viac záberov, viac reakcií, viac emócií. Video takto dostane úplne nový rozmer.

Spokojnosť mladomanželov

Máme za sebou už mnoho svadieb a čo nás veľmi teší je, že sme zatiaľ nemali ani jednu zlú recenziu. Naopak, vždy sme prekvapení aké krásne reakcie od mladomanželov dostávame.

Ukážka svadobných videí.

Otázky a odpovede.

Áno, točíme svadby po celom Slovensku. Bývame v Detve, takže je to taký ideálny stred Slovenska a je to pomerne blízko na každý smer. Ak je svadba v okolí Detvy do 30 km, tak cestu neplatíte. Ak je však Vaša svadba ďalej ako 30 km, tak sa počítajú náklady na cestu + čas. Takže cestovné je 0,30€/1km.

Ako som už spomínal, snažím sa aby naše videá rozprávali skrz emócie. Tomu sa snažím prispôsobiť aj samotné natáčanie – nechať vás samých sebou a točiť lásku, ktorú k sebe cítite. Preferujem moderný, dynamicky strih s hudbou, ktorá sa naozaj do videa hodí. Častokrát sa inšpirujem aj zahraničnou tvorbou, aby videá boli niečim novým, zaujímavým. Som kameraman, ktorý sa primárne venuje svadbám, ale točím aj rôzne iné veľké projekty. To znamená, že sa snažím vyhnúť stereotypu a do každého videa priniesť niečo nové, aby sa práve vaše video odlišovalo od ostatných.

Svadby vždy točíme dvaja. Väčšinou natáčame celý svadobný deň, od ranných príprav až po svadobnú hostinu. Sme mobilný, aby sme sa mohli presúvať medzi jednotlivými lokalitami, stihli sa pripraviť a zachytil tak najzaujímavejšie uhly a emócie. Zvuk nahrávame pomocou audio rekordérov a následne ich synchronizujem v postprodukcii. Náš názor je, že vždy treba točiť radšej všetko čo sa odohráva, aby sa nestalo, že sme niečo nenatočili, čo ste vo finálnom videu chceli mať.  Pri strihaní videa sa vždy pýtam svadobčanov, či môžem video postrihať podľa môjho osvedčeného postupu, tak aby to nebolo príliš dlhé
a nudné, no zároveň aby video nebolo krátke a bez dôležitých momentov. Informujem sa, či tam náhodou nechcú mať úplne celú kázeň, gratulácie, program počas hostiny atď. Počúvam vaše požiadavky a spolu s vami tvorím obsah podľa vašich predstáv.

 

SVADOBNÝ KLIP 
Krátky, približne 3-5 minútový klip, zostrihaný z najkrajších, najdôležitejších záberov z celého svadobného dňa do jednej krásnej pesničky (podľa môjho alebo Vášho výberu). Klip prechádza podrobnou postprodukciou, dôkladným triedením záberov, následným strihom do hudby a celkovým filmovým colorgradingom.

SVADOBNÝ ZÁZNAM
Dlhší, približne 60-120 minútový svadobný záznam, ktorý zachytáva všetko dôležité – obsahuje aj všetky príhovory, program, zábavu, sľuby a mnoho ďalšieho, čo v krátkom svadobnom klipe nie je. Dĺžka svadobného záznamu záleží často od konkrétnej svadby – koľko máte hostí, či je ukecaný starejší, či máte program počas hostiny atď..

V cenníku je cena uvádzaná len za svadobný záznam. Je na vás, či z natočeného materiálu chcete zostrihať aj krátky svadobný klip. 95% mladomanželov si dáva aj klip. Klip je za príplatok 100€.

 

Nie, fotoslužby neposkytujeme. Venujeme sa len čisto videu. Najlepšie je si zajednať na svadbu zvlásť kameramana a zvlášť fotografa. V sekcií odporúčam nájdete pár veľmi dobrých fotografov, s ktorými máme už nejaké skúsenosti, majú krásnu tvorbu a dobre sa nám navzájom spolupracuje.

Ako som spomínal, vždy točíme dvaja. Takto máte o 100% viac záberov, viac reakcií, viac emócií. Video takto dostane úplne nový rozmer.

Nie, zatiaľ zálohu nepýtam. Možno, že preto lebo som ešte nemal žiadnu zlú skúsenosť. 🙂 Verím v ľudskosť a keď mi niekto povie, že definitívne, záväzne potvrdzuje termín, tak očakávam, že už nebude neskôr hľadať iného kameramana. Z mojej strany, sa na oplátku môžete spoľahnúť, že inú svadbu si na ten váš termín nezapíšem.

Momentálne používame najnovšie 4K kamery značky Sony Alpha- (sony a7iii, sony a6500) – sú to naozaj perfektné kamery, ktoré dokážu veľmi slušne točiť aj za zlých svetelných podmienok. Na stabilizáciu obrazu používame najnovšie stabilizátory Dji-ronin S a Dji-ronim M. Taktiež disponujeme vysoko-svetelnými objektívmy značky tamron, sony a sigma. A používame mnoho ďalších technických nástrojov (audio rekordéry, mikrofóny, statívy, koľajnice, svetlá…).

Taktiež aj postprodukcia je rovnako dôležitá časť mojej práce. Všetky svoje videá upravujem v programe Adobe PremierePro a pár animácií robím v programe Adobe After Affects.

Nie, netreba. Z každej svadby chodíme rovno domov, aj keď je svadba 250km ďaleko.

Finálne video doručujem v krásnej drevenej krabičke spolu s DVD a USB kľúčom. Väčšina kameramanov už odovzdáva len čisto na USB, ale ja do krabičky dávam aj to zastaralé DVD, aby ste to mali všetko v takej peknej, hmotnej podobe.

Každému svadobnému videu sa venujem individuálne a na 100%, aby som dodal maximálne kvalitné video, ktoré bude Vašou spomienkou do konca života. Postprodukcia spočíva z vytriedenia najlepších záberov, následného strihu do hudby a audio podkladov, úpravy farieb a vyladení finálnych detailov. Celý proces trvá niekoľko dní až týždňov, podľa dĺžky a náročnosti konkrétnej svadby.

Doba dodanie teda záleží od sezóny, ale väčšinou video odovzdávam do 1-2 mesiacov, no niekdy sú to aj 3-4 mesiace.

Ponúkam dva svadobné balíčky – CLASSIK a PREMIUM. Rozdiel v týchto balíčkoch je len v tom, že balíček premium obsahuje začiatok kamerovania od 9:00 a balíček classic od 13:00.

Nižšie nájdete rozpísané cenníky. Ceny jednotlivých balíčkov Vám radi pošleme na vyžiadanie.

Zopár zaujimavých informácií v číslach

krokov priemerne nachodíme za jedno svadobné natáčanie
GB je priemerná veľkosť materiálov z jednej svadby
rozdaných úsmevov počas natáčania
káv pri spracovávaní materiálov


CENNÍK.

Svadobný balík
Classic

???€

 • videoZábery z fotenia v deŇ svadby
 • začiatok kamerovania od 13:00
 • Kamerovanie do cca 1:00-1:30
 • 2 kameramani - 3 kamery
 • cesta do 30km zdarma
 • Drevená krabička s dvd a usb
 • Svadobný záznam (60-120min)

Svadobný balík
PREMIUM

???€

 • videoZábery z fotenia v deň svadby
 • začiatok kamerovania od 9:00
 • Kamerovanie do cca 1:00-1:30
 • 2 kameramani - 3 kamery
 • cesta do 30km zdarma
 • Drevená krabička s dvd a usb
 • Svadobný záznam (60-120min)
 • Ponúkam dva svadobné balíčky – CLASSIC a PREMIUM.  Rozdiel v týchto balíčkoch je len v tom, že balíček premium obsahuje začiatok kamerovania od 9:00 a balíček classic od 13:00.
 • Balíčky sú zostavené podľa najčastejších požiadavok vás, našich klientov. Samozrejme vieme každý jeden upraviť tak, aby zodpovedal Vašej predstave. Ozvite sa nám, určite vám vyhovieme – či už ponúkanými balíčkami, alebo spolu vyrobíme vašu TOP kombináciu.
 • Točenie v obidvoch balíčkoch je približne do 1:00-1:30. Vieme sa však dohodnúť, aby sme na svadbe ostali dlhšie alebo aby sme na svadbu prišli skôr ako od 9:00.
 • Krátky svadobný klip nie je zahrnutý v balíčku – je osobitne za príplatok 100€.
 • Videozábery z fotenia v iný deň ako svadobnýza príplatok 150€.
 • Prednostné spracovanie videa do 10 dní za príplatok 100€.
5/5
Mirko, nemám slov, nádherne naozaj 😊😍👍 úprimne ďakujeme že budeme mať takúto krásnu spomienku 😊
Keď kvalitný kameraman na svadbu, tak jedine ty.
Kameraman na svadbu
Manželia Nociarovci
5/5
Ďakujeme Vam chalani za prekrásny videoklip,ste veľký profesionali,milí ludia,spravili sme dobre že sme si Vás vybrali.. rezervujeme si Vás na Zlatú svadbu .. Určite sa ešte stretneme..Dakujeme ešte raz.. Radka a Mirko Luptákovci..
Kameraman na svadbu
Manželia Ľuptákovci
5/5
Dnes sme videli naš svadobný klip a sme nadšení Keď sme si vybrali MM production tak sme spravili najlepšie rozhodnutie ake sme mohli pretože chalani su uzasni šikovní mladí ludia ktori maju obrovský talent a kto si ich vyberie nikdy to neolutuje su top 🔝🔝 Kameraman na svadbu MM production - odporúčam všetkými desiatimi.
Kameraman na svadbu
Manželia Benčátovci
5/5
Pozeráme video už asi 60tykrát a je to úplne dokonalé. Všetko ako to pasuje do tej hudby, všetky tie zachytene emócie, vysmiati ľudia, no proste dokonale a nemohol si to spraviť lepšie. Keď si sa rozhodol točiť videa tak si sa rozhodol správne!!a my ti za to ďakujeme. Kameraman na svadbu MM production - odporúčam všetkými desiatimi
Kameraman na svadbu
Manželia Krajíčkovci
5/5

Veľmi pekne ďakujeme, šikovnosť, profesionalita, perfektná spolupráca, excelentné zábery. Išli by sme do toho s MM production opäť ❤️😘❤️!!!

Kameraman na svadbu
Manželia Gajdošovci